Fotoselli Kapı Tamiri

Fotoselin en yaygın kullanımlarından birisi olan photoresistor yüksek dirençli bir yarı iletken üzerinde oluşturulan cihazdır. Yeterli ışık yarıiletkene çarptığı zaman protonları absorblar.  Photoresistor ışığa tepki veren işlerin çoğunda kullanılır. Pek çok sokak lambaları ışık yeterince azaldığında otomatik olarak yanmasını sağlamak için kullanılır. Bu fotoselli yapıyı pek çok insan evlerinin banyosunda kullanmaktadır.Elektronlar elektromanyetik ve yüzeye çarptığında serbest olan fotovoltaik etkisi elektrik üretir. Işık sensörleri karanlıkta otomatik olarak ışıkları açmak içinde ( neon tabela ) kullanılır. Fotoselli Kapı sistemleri Günümüzde her türlü iş yeri ve mekanlarda artık normal özelliklerden biri haline Gelmiştir. Fotoselli kapı Artık kapıyı açmak için fiziksel bir göce ihtiyaç duymamaktayız .

Otomatik kapı sistemleri çok fazla amaçla kullanılmaktadır. Örnek olarak site, apartman, alışveriş merkezlerinde, park, bahçelerde, villalarda, sanayide, otellerde, hastanelerde, hemen hemen aklınızın alabileceği her yerde otomatik kapı sistemleri kullanmak mümkündür.

Otomatik kapı sistemleri iç ortam uygulaması ve dış ( paslanmaz baca )  ortam uygulaması olarak sistemde kullanılacak malzemeler farklıdır. Otomatik kayar kapı sistemleri giriş ve çıkışlar için uygun çözümlerdir hızlı açılış özelliği ile zaman kaybını askari düzeye indirmektedir.

68 / 100

Main Menu